Od września uczniowie klas I-III brali udział w kolejnej już edycji Programu Powszechnej Nauki Pływania „Umiem Pływać" w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach. Główne cele projektu to upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży, nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy, zapobieganie zjawiskom patologii społecznych, w tym alkoholizmowi, poprzez organizację zajęć sportowych dla uczniów, efektywne wykorzystanie infrastruktury sportowej (pływalnie), wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie projektem w szczególności uczniów, zamieszkałych w miejscowościach, w których nie wybudowano krytej pływalni, edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych.
Uczniowie wzięli udział w 10 lekcjach. Ich trud i zaangażowanie na zajęciach zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami.
Od października w każdy czwartek odbywały się w naszej szkole słuchowiska. Było to możliwe dzięki szkolnemu radiowęzłowi. Uczniowie najmłodszych klas wysłuchali m.in. baśni „Stoliczku nakryj się”, opowiadania „Nie ma nudnych dni” oraz bajki o wróżce Amelce. W szkole został też ogłoszony konkurs na ilustrację do ulubionej audycji. Kolejne słuchowiska przed nami - ze względu na czasowe ograniczenie funkcjonowania szkół - są udostępniane uczniom zdalnie.
Uczniów klas I-III zachęcamy do udziału w konkursie. Na prace czekamy do 10 grudnia.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pola nadziei.
Kampania „Pola Nadziei” to ogólnoświatowa kwesta na rzecz osób objętych opieką hospicyjną. Na swój symbol hospicja z całego świata wybrały żółty kwiat – żonkil. Program „Pola Nadziei” zapoczątkowany został przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Od 2003 roku „Pola Nadziei” to program ogólnopolski. Jednym z najważniejszych celów tej akcji jest wychowywanie młodego człowieka do wartości takich jak: wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka zwłaszcza cierpiącego, bezinteresowne angażowanie się w działania na rzecz niesienia ulgi i pomocy cierpiącemu człowiekowi, postawa reagowania z empatią na cierpienie, podkreślanie godności ludzkiej osoby, czerpanie radości z dzielenia się swoimi dobrami z ludźmi cierpiącymi. Żonkile są międzynarodowym symbolem akcji „Pola Nadziei", a żonkile zasadzone jesienią przy naszej szkole zakwitną na wiosnę, o porze, w której wszystko budzi się do nowego życia. Cieszymy się, że nasi uczniowie mogą przyłączyć się do tej szlachetnej akcji.
„ślubuję być dobrym Polakiem,
Dbać o dobre imię klasy i szkoły.
Uczyć się pilnie, jak kochać Ojczyznę,
Jak dla niej pracować, kiedy dorosnę,
Ślubuję być dobrym kolegą,
Swym zachowaniem i nauką sprawiać radość
Rodzicom i nauczycielom…”
…tymi słowami uczniowie klasy 1 a i 1b 13 października złożyli ślubowanie, po którym zostali przez panią dyrektor pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Miasteczku Śląskim. Pierwszoklasiści wzorowo zdali egzamin przygotowany dla nich przez starszych kolegów, a następnie pięknie zaprezentowali się śpiewając piosenki i recytując wierszyki. Było to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważny moment.
Zapraszamy rodziców na zebranie z wychowawcami klas:
9 września godz. 16:30 klasy I - III
10 września godz. 16:30 klasy IV - VIII
Ze względu na pandemię koronawirusa, rozpoczęcie roku szkolnego w/g wczesniej podanego harmonogramu, będzie wyglądało w następujący sposób:
- wchodzimy do szkoły wejściem głównym;
- wchodzimy na teren szkoły w maseczkach;
- wchodząc do szkoły dezynfekujemy dłonie;
- udajemy się do wyznaczonej sali;
- zachowujemy między sobą bezpieczną odległość;
- wychodzimy wyjściem ewakuacyjnym - drzwi na parterze przy sali gimnastycznej;
RODZICE klas 2 - 8, którzy przyjdą na rozpoczęcie roku szkolnego z dziećmi proszeni są o pozostanie przed budynkim szkoły (z zachowaniem wymogów sanitarnych.)
1. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
2. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.
3. Opiekunowie odprowadzający uczniów mogą wchodzić do przedsionka szkoły, zachowując zasady:
4. W celu zapewnienia skutecznej komunikacji rodzic jest zobowiązany udostępnić wychowawcy numer telefonu do szybkiego powiadamiania oraz ma obowiązek bezzwłocznie odbierać telefony ze szkoły.
5. Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych, w tym w szczególności gorączkę, kaszel, uczeń zostanie odizolowany w gabinecie higienistki szkolnej, a rodzic/opiekun zostanie bezzwłocznie powiadomiony o konieczności odebrania ucznia ze szkoły (rekomendowany własny środek transportu).
6. W szkole obowiązują ogólne zasady higieny: dezynfekcja i częste mycie rąk (przy wejściu do szkoły należy zdezynfekować ręce, a w czasie pobytu w szkole w miarę możliwości jak najczęściej myć ręce ciepłą wodą z mydłem), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
7. Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym, w tornistrze lub we własnej szafce. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.
8. Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.
9. Zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy szkolnej, według zasad określonych w regulaminie korzystania z zajęć świetlicowych.
10. W szkole jest wyłączone źródełko wody pitnej. Rodzic/opiekun prawny powinien zapewnić uczniowi odpowiednią ilość płynów.
Od jutra tj. 1 września można będzie zapisać dziecko do świetlicy szkolnej. W karcie zgłoszeniowej znajdziecie Państwo kryteria zapisów ucznia do świetlicy szkolnej w czasie pandemii. Kartę można pobrać u nauczycieli świetlicy bądź ze strony internetowej naszej szkoły, zakładka ŚWIETLICA. Proszę dokładnie zapoznać się z regulaminem świetlicy, w którym znajdują się ZAPISY DOTYCZĄCE ZACHOWANIA BEZPIECZEŃSTWA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ W CZASIE PANDEMII.
Przypominamy, że jest obowiązek zasłaniania ust i nosa w pojazdach publicznego transportu zbiorowego, obowiązek zachowania bezpiecznego odstępu od innych pasażerów i dezynfekcji rąk przy wsiadaniu do pojazdu oraz przy wysiadaniu z pojazdu
Informujemy, że Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego została przełożona na 1 września na godzinę 16:00
Msza święta na roozpoczęcie roku szkolnego będzie miała miejsce w poniedziałek 31 sierpnia o godzinie 8:00.
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla wszystkich uczniów naszej szkoły odbędzie się 1 września na sali gimnastycznej, wg następującego harmonogramu:
klasa VIII godz. 7:30, wychowawca mgr Karolina Bambynek
klasa VII godz. 7:45, wychowawca mgr Edyta Hanzel
klasa VI a godz. 8:00, wychowawca mgr Barbara Bentkowska
klasa VI b godz. 8:15, wychowawca mgr Monika Gruszczyńska
klasa IV godz. 8:30, wychowawca mgr Beata Biczak
klasa III a godz. 8:45, wychowawaca mgr Łucja Pietryga
klasa III b godz. 9:00, wychowawca mgr Beata Supernak - Kowaluk
klasa II godz. 9:15, wychowawca mgr Joanna Sołtysik
klasa I a godz. 9:30 wychowawca mgr Grażyna Ochman
klasa I b godz. 10:00, wychowawca mgr Barbara Skórka
Dzieci klas pierwszych na salę gimnastyczną mogą wejść z jednym z rodziców. Rodziców obowiązuje ochrona nosa i ust, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk.