Nawigacja

  • DZIĘKUJEMY

    ...bardzo serdecznie WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do organizacji kiermaszu adwentowego i za liczny udział w niedzielnym spotkaniusmiley

  • Muzeum Chleba

    29 listopada uczniowie klas pierwszej i trzecich uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Chleba w Radzionkowie. Jedną z wielu atrakcji było samodzielnie formowanie plecionki z chlebowego ciasta. Każdy uczeń po zajęciach i po zwiedzeniu muzeum mógł odebrać i zjeść własny wypiek.Duże wrażenie zrobiła na uczniach dawna klasa szkolna, jej wyposażenie i przybory szkolne. Każdy z przejęciem zasiadł w drewnianych szkolnych ławkach i pisał rysikiem na kamiennych tabliczkach. W muzeum dzieci miały okazję zobaczyć jak wyglądała kiedyś kuchnia, a także różne sprzęty wykorzystywane w gospodarstwie domowym, między innymi pralkę ręczną, żelazko z duszą, a także wiele naczyń. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy Kopcu Wyzwolenia w Piekarach Śląskich, o którym pokrótce opowiedziała nam pani Łucja Pietryga.

     

     

  • KIERMASZ ADWENTOWY
    Zwracamy się z prośbą o wsparcie
    naszej szkoły w kiermaszu adwentowym
    i upieczenie ciasta, ciasteczek lub pierniczków.
    Gotowe wypieki prosimy dostarczyć
    w dniu
    2.12.2017r. w godzinach od 9
    °° do 10°°.

    Z góry dziękujemy J

     

  • W świetlicy szkolnej zapachniało świętami - uczniowie własnoręcznie dekorowali pierniczki, które można będzie zakupić na kiermaszu adwentowym. Zapraszamy.

  • Sala terapeutyczna

    Z przyjemnością informujemy, że sala terapeutyczna, w której odbywają się zajęcia rewalidacyjne została doposażona w nowe sprzęty służące do zajęć Integracji Sensorycznej są to min. łódka podwieszana, maglownica, platforma wisząca, woreczki sensoryczne, materace, deskorolka oraz piłki skaczące. Zdjęcia w naszej galerii.

  • ŚWIEŻE SOKI NA SZLACHETNĄ PACZKĘ

    W każdą środę będziemy sprzedawać świeże soki marchewkowo – pomarańczowo – jabłkowe. Zapraszamy do stołówki szkolnej na pierwszej,drugiej i trzeciej przerwie lekcyjnej. Całkowity dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na Szlachetną Paczkę.

  • Zbliża się jarmark adwentowy

    Zapraszamy wszystkich chętnych rodziców na warsztaty plastyczne i robienia dżemów "adwentowych" we wtorek 21 listopada na godz. 16:30. Liczymy na Państwa obecność.

  • Zimowisko w Kamiannej

    Dyrektor Szkoły informuje, że w okresie ferii zimowych orgaznizowany jest wyjazd na zimowisko do Kamiannej. Koszt wyjazdu 500 zł. Zapisy przyjmowane są w sekretariacie szkoły. Ilość miejsc ograniczona.

  • Apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

    Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. Także i w naszej szkole 13 listopada odbyła się z tej okazji akademia, która rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie uczniowie klasy IV odtańczyli poloneza i przedstawili  program artystyczny o patriotycznym charakterze. Niebanalny pokaz akrobatyczno-artystyczny uczennicy klasy VII w asyście klasowych koleżanek przykuł uwagę widzów i dopełnił całości występu. Taka akademia to wspaniała lekcja historii, źródło informacji o trudnych losach naszej Ojczyzny. Dziękujemy pani Edycie Hanzel i uczniom  za upamiętnienie tego święta.

  • Marcinki żyglińskie

    10 listopada odbyły się w Żyglinie Marcinki. Orszak, prowadzony przez św. Marcina na koniu i miejscową orkiestrę przemaszerował z pochodniami i lampionami na parking , gdzie przygotowany był program artystyczny. Czas umilali  swoim śpiewem  i grą: uczniowie szkoły i przedszkola, chór męski Piast, chór Non Nomine oraz Orkiestra Dęta Dzielnicy Żyglin i Żyglinek. Były  też rogale i kakao. Dziękujemy organizatorom za sprawną organizację i ogromne zaangażowanie, a mieszkańcom i gościom za liczny udział w imprezie.

  • Śniadanie daje moc

    "Śniadanie daje moc” to ogólnopolski  program promujący zwiększenie świadomości dzieci na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz zachęcający do zdrowego trybu życia. Nasza placówka bierze udział w realizacji tego projektu. W związku z tym 8 listopada Panie Sara Waniek i Agnieszka Swoboda zorganizowały olimpiadę dla klas I-III pod nazwą „W Jarzynowie”. Z każdej klasy wychowawcy wyłonili po trzech reprezentantów, którzy z dużym zaangażowaniem zmagali się z niełatwymi zadaniami dotyczącymi zasad zdrowego odżywiania i brali udział w konkurencjach sportowych.
    Laureatami konkursu zostali:

    I miejsce –klasa I

    II miejsce-klasa III B

    III miejsce-klasa III A

     

  • Konsultacje

    Zapraszamy na konsultacje z nauczycielami 14 listopada w godzinach 16:30-17:30.

  • Zdrowe drugie śniadanie

    W dniu 24 października  w naszej szkole odbyły się cykliczne zajęcia edukacyjne , których celem było promowanie wśród uczniów zdrowego trybu odżywiania. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas IV-VII  . Kolejnym etapem  będą zajęcia, pt. ,,Jabłka , marchew i maliny to są pyszne witaminy”- gdzie uczniowie naszej szkoły robić będą soki, oraz sałatki owocowe.   

                                                                                            

                                                                          Sebastian Król                                                    

     

  • ZAPRASZAMY NA MARCINKI

    undefined

  • NOC W SZKOLE

    W piątek 20.10 17 o godzinie 20.00, po raz pierwszy w historii  do szkolnych drzwi zapukali czwartoklasiści uzbrojeni w latarki,  śpiwory, poduszki, piżamy, szczoteczki do zębów oraz dobry humor....przybyli  by wspólnie bawić się i integrować. Atrakcji było co niemiara, a wśród nich:

    • Zabawy na „dobry wieczór”
    • Wspólne gotowanie
    • Rywalizacja na wesoło” KOCHAM CIĘ SZKOŁO”
    • „NOCNE WYGIBASY”- zabawy sportowe
    • Spacer w ciemnościach
    • Opowieści w blasku świec
    • „Filmoteka w  śpiworach” – maraton filmowy

    Poprzez zabawę dzieci uczyły się samodzielności i odpowiedzialności (w pobliżu nie czuwali rodzice!) . Taka noc , to doskonała okazja do lepszego poznania naszych wychowanków, a dla nich do głębszej integracji, przełamywania różnorodnych barier, umacniania więzi. Zabawy były tak pomyślane i zaplanowane, by pokazać dzieciom, że najbardziej owocna i najważniejsza jest współpraca i konstruktywne działanie .Więzi rodzą się same. Dzieci zobaczyły szkołę od innej, mniej oficjalnej strony. Atmosfera zabawy, akceptacji, życzliwości, która towarzyszyła tej imprezie na pewno pozwoliła uczniom polubić szkołę i odnaleźć tu swoje miejsce, a przejście wieczorem po szkolnych korytarzach w domowych kapciach i pidżamach pomogło traktować szkołę jak drugi dom. Okazało się, że niewielkim nakładem środków można sprawić dzieciom przyjemność.                                                        

     W sobotę 21.10.17  skoro świt ( bo już o 6.00), gorącym kakao i świeżymi drożdżówkami powitali nas rodzice . Niewyspani, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domów .  Jak widać, i w szkole można dobrze się bawić, i to w jakich okolicznościach.

    Serdecznie dziękuję niezawodnym rodzicom za pomoc w, a  uczestnikom za  wspólnie spędzony czas!!!!!!!!!!

                                                                                                                          oprac. Wychowawca klasy IV Edyta Hanzel

     

  • SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

    W piątek 20.10 .17 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Miejskich Sztafetowych Biegach Przełajowych , które odbyły się w Parku Miejskim w Tarnowskich Górach. Wystartowali w kategorii dziewcząt i chłopców….i choć  nie stanęli na podium zdobyli coś cenniejszego….uznanie oraz szacunek innych zawodników….pokonali własne słabości i wykazali się ogromna wolą walki. Z całego serca dziękuję całej szkolnej reprezentacji.

                                                                                                                                                         

                                                                                                                                                    oprac.Edyta Hanzel

     

     

  • Dzień Edukacji Narodowej

    14 października to doskonała okazja, aby podziękować nauczycielom za ich trud wychowywania i kształcenia. Przepiękną laurką przygotowaną na tę okoliczność był niewątpliwie występ uczniów naszej szkoły. Program artystyczny we współpracy przygotowały pani Karolina Bambynek i pani Barbara Bentkowska. Dziękujemy.

    Dziękujemy Pani Dyrektor za miłe słowa skierowane do wszystkich pracowników szkoły oraz Radzie Rodziców za życzenia i kwiaty.

  • WYKOPALISKO WIEDZY

        Wszystko zaczęło się w marcu br., kiedy to przystąpiliśmy do udziału w pierwszym etapie konkursu „Zielona Pracownia - Projekt 2017” organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Nasza szkoła została laureatem konkursu i otrzymała dofinansowanie w wysokości 6.500 złotych. Dało nam to możliwość uczestniczenia w kolejnym etapie. Po pozytywnej akceptacji wniosku projektowego znaleźliśmy się w gronie laureatów  województwa śląskiego, wśród tych, którzy wykazali się najlepszą kreatywnością oraz pomysłowością. W związku z otrzymaniem tytułu laureata zostaliśmy uhonorowani nagrodą pieniężną w wysokości 29.966 złotych. Pozyskaliśmy też środki z Gminy (na remonty) oraz z Huty Cynku „Miasteczko Śląskie” (na zakup tablicy multimedialnej wraz z projektorem). I tak pod koniec czerwca przystąpiliśmy do modernizacji sali. Zainstalowano w niej nowe oświetlenie, pomalowano ściany, a na jednej z nich powstało malowidło Notozaura, które wykonała pani Patrycja Miara. Sala wyposażona została w nowe meble, stoliki i krzesła uczniowskie, biurko w kształcie litery L oraz gabloty. Zakupiliśmy mikroskopy z kamerami, wizualizer, tablicę interaktywną, zestawy do badania gleby, wody  i powietrza, modele: oka, komórki roślinnej, układu słonecznego, plansze dydaktyczne, gry dydaktyczne, mapy, atlasy, albumy oraz programy multimedialne. W gablotach, umieściliśmy kolekcję minerałów, a zieleń wkomponowana w całość dodaje wnętrzu ciepła i przytulności. Zainstalowanie w sali nowoczesnego, multimedialnego sprzętu audiowizualnego (projektora, laptopa,  tablicy multimedialnej i wizualizera) pozwoli uczniom poznać tajniki przyrody w sposób bardziej dla nich przystępny, a zarazem interesujący. Powstanie tak nowoczesnej pracowni umożliwia nie tylko skuteczną realizację podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych, ale również stwarza możliwość rozwoju zainteresowań uczniów z zakresu przyrody, geografii, biologii oraz ekologii.

    11 października 2017r. nadszedł moment oficjalnego otwarcia Zielonej Pracowni pod nazwą „Wykopalisko wiedzy”. Pani dyrektor Beata Ćwięczek przywitała gości, opowiedziała pokrótce etapy powstawania pracowni, ale przede  wszystkim podziękowała za pomoc w przygotowaniu, zatwierdzeniu i realizacji projektu tym, którzy się do tego przyczynili: Panu Andrzejowi Pilotowi Prezesowi WFOŚiGW, Panu Krzysztofowi Nowakowi Burmistrzowi Miasta, Panu Mirosławowi Indyce Prezesowi Huty Cynku „Miasteczko Śląskie” oraz Pani Joannie Sołtysik, która we współpracy z Panią Dyrektor Beatą Ćwięczek tworzyła projekt.

     Następnie dzieci pod kierunkiem Pani Barbary Bentkowskiej przedstawiły krótki program artystyczny, po którym przecięto wstęgę do nowo powstałej pracowni.

    Mamy nadzieję, że nowa pracownia będzie służyć przez lata uczniom w zdobywaniu wiedzy ekologicznej, przyrodniczej, geograficznej, biologicznej, a nauczycielom ułatwi pracę z młodzieżą.

     

  • Żywa lekcja historii

    9.10.2017 r. w naszej szkole, w wyremontowanej pięknie sali gimnastycznej, Grupa Artystyczna Rekonstrukto zaprezentowała pokaz historyczny pn. „Rzymskie imperium i tradycje antyku”. W programie znalazły się: prezentacja obyczajów i kultury epoki, przegląd ekwipunku i uzbrojenia, zapierające dech w piersiach pojedynki, narzędzia tortur, gry i zabawy plebejskie oraz metody walki żołnierzy imperium. Pokaz, który był żywą lekcją historii cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Uczniowie mogli również przymierzyć elementy uzbrojenia, z bliska przyjrzeć się zgromadzonym rekwizytom i aktywnie włączyć się w pokaz.

  • Próbna ewakuacja

        2 października 2017 roku o godz. 9.00 w naszej szkole rozległy się trzy głośne, przerywane dźwięki szkolnego dzwonka. Był to sygnał wzywający wszystkich do opuszczenia budynku. Nie było paniki. Wszyscy zachowując zasady bezpieczeństwa, szybko i sprawnie, oznaczonymi drogami ewakuacyjnymi opuścili budynek szkoły. W trakcie trwania ewakuacji okazało się, że z piwnicy nie mógł samodzielnie wydostać się pan woźny. Na ratunek przebywającemu w budynku szkoły ruszyli strażacy, którzy dzielnie, ewakuowali poszkodowanego, bezpiecznie wynosząc Go na noszach. Celem ćwiczeń było oswojenie się z sytuacją zagrożenia oraz zapoznanie z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Dziękujemy Straży Pożarnej z Żyglina oraz Policji za udział w próbnej ewakuacji.

     

strona:

Na podstawie art. 37 ust. 7 RODO Inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pan Maciej Korzuch, mail: biuro@protecton.pl

Kontakt

  • ZSP Szkoła Podstawowa nr 2 w Miasteczku Śląskim
    42-610 Miasteczko Śląskie
    ul. Harcerska 5
  • Telefon: (+32) 284 96 68

    Adres e-mail: szkolamiast@poczta.onet.pl
    sekretariat@sp2miasteczko.edu.pl

Galeria zdjęć

Dyrektor szkoły Beata Ćwięczek beatacwieczek@wp.pl

  • ZSP Szkoła Podstawowa nr 2 w Miasteczku Śląskim
    42-610 Miasteczko Śląskie
    ul. Harcerska 5
  • Telefon: (+32) 284 96 68

    Adres e-mail: szkolamiast@poczta.onet.pl
    sekretariat@sp2miasteczko.edu.pl