Aktualny plan w zakładce "Plan lekcji"
Pod takim hasłem Fundacja Veolia ogłosiła konkurs grantowy, społeczno-ekologiczny, w którym uczestniczyła nasza szkoła. Pani Dyrektor Beata Ćwieczek wraz z paniami Edytą Hanzel i Joanną Sołtysik przedstawiły projekt zatytułowany „EKOszpiedzy-na tropie miasteczkowskiej ziemi”, który zajął pierwsze miejsce. Pomysły w nim zawarte realizować będziemy przez trzy miesiące, począwszy od września.
Powitanie roku szkolnego rozpoczęliśmy Mszą Świętą z udziałem dzieci, rodziców, dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły, podczas której poświęcone zostały rogi obfitości.
Następnie udaliśmy się do szkoły, gdzie na sali gimnastycznej Pani dyrektor Beata Ćwięczek przywitała wszystkich uczniów i ich rodziców, Burmistrza Miasta Miasteczko Śląskie, Inspektora ds.Oświaty, wszystkich pracowników szkoły oraz przybyłych gości. Społeczność szkolną powitał również Burmistrz Miasta Krzysztof Nowak. W swoim krótkim wystąpieniu podkreślił ważną rolę edukacji w życiu młodego człowieka. Zwrócił również uwagę na przemiany jakie zachodzą w naszej szkole, która jest przyjazna wszystkim uczniom do niej uczęszczających.
Szczególną uwagę i wyjątkowo ciepłe słowa zwrócono tego dnia do uczniów rozpoczynających nowy etap szkolnej edukacji w klasie pierwszej Szkoły Podstawowej. Pierwszoklasistom wręczono wyprawkę ufundowaną przez Spółkę Operator Gazociągów Przemysłowych ”GAZ-SYSTEM S.A” oddział w Świerklanach.
Po uroczystości odbyło się spotkanie wychowawców z uczniami w salach lekcyjnych.
Dzieciom i ich rodzicom życzymy udanego roku szkolnego 2018/2019, samych sukcesów oraz wielu niezapomnianych chwil w naszej szkole.
Zebranie z rodzicami odbędzie się 11 września o godzinie 17:00
Rodzice dojeżdżających tegorocznych pierwszoklasistów proszeni są o wyrobienie dziecku karty ŚKUP.
03 września 2018r. nowy rok szkolny rozpoczniemy mszą świętą o godzinie 7:45. Następnie przejdziemy do szkoły, gdzie na sali gimnastycznej powita wszystkich Pani Dyrektor. Prosimy, aby dzieci dojeżdżające przyszły bezpośrednio do kościoła. Pierwszoklasiści mogą zabrać ze sobą tytę.
Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego
na rok szkolny 2018/2019 wydawane są
od 1 sierpnia 2018r.
w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Miasteczku Śląskim
przy ulicy Staromiejskiej 8, pokój nr 7.
Wnioski przyjmowane będą
w MOPS w Miasteczku Śląskim
od 3 września 2018r. do 17 września 2018r.
W ramach 50-lecia obchodów jubileuszu pierwszego wytopu cynku w Hucie Cynku „Miasteczko Śląskie” odbył się konkurs literacki na wiersz i piosenkę o hucie, którego laureatami została grupa naszych uczniów z klas VI i VII. Teledysk został przygotowany pod kierunkiem pani Barbary Bentkowskiej. Gratulujemy. Zachęcamy do obejrzenia filmiku
Dnia 22 czerwca 2018 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Wyróżniający się uczniowie odebrali z rąk pani Dyrektor świadectwa z czerwonym paskiem, a z rąk wychowawców nagrody książkowe. Po zakończeniu uroczystości, uczniowie przeszli do klas, gdzie otrzymali świadectwa. Dziękujemy Radzie Rodziców za aktywny udział w życiu szkoły. Życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły. Do zobaczenia po wakacjach!!!
29.05.2018r. w Naszej Szkole odbyły się warsztaty prowadzone przez firmę PWiK Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach pt.: "Poznajemy tajemnice wody". W zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez pracowników PWiK i p. Annę Kotara brały udział klasy I i III.
Dzieci na zajęciach dowiedziały się jak oszczędzać wodę, jak woda jest filtrowana i brały udział w prostych doświadczeniach związanych z wodą oraz pokazie multimedialnym. Na koniec zajęć odbył się quiz z nagrodami. Dzieci były bardzo zadowolone.
Anna Kotara
=
Już od pewnego czasu myśleliśmy o tym, aby w Naszej Szkole powstał
"Szkolny Ogródek Dydaktyczny". I jest!
Przy współpracy z Fundacją "Na Rzecz Dzieci Miasteczko Śląskie" w Naszej szkole w ramach projektu proekologicznego pojawiły się dwa inspekty, w których dzieci z klasy I i III wraz z Dyrektorem Szkoły - Panią Beatą Ćwięczek, oraz nauczycielami: p. Anną Kotara, p. Łucją Pietrygą posadziły rośliny, warzywa i owoce.
Celem utworzenia ogródka przy szkole było wykształcenie u dzieci nawyków proekologicznych, cierpliwości w oczekiwaniu na własne plony oraz dbania o nie poprzez codzienne podlewanie, plewienie i oglądanie jak rosną i dojrzewają.
W ogródku posadziliśmy warzywa, owoce, zioła oraz kwiaty. W pierwszym inspekcie przy szkole rosną: pomidory, marchew, rzodkiewka, koperek, ogórki, sałata, papryka, dynia, mięta, tymianek i pietruszka. A w drugim kwitną przepiękne kwiaty, m.in. aksamitki, stokrotki, a także owoce takie jak poziomki, borówki, jeżyna.
Obok inspektów znajduje się "Zielony Zakątek", w którym uczniowie mogą odpocząć na łonie natury. Ogród szkolny jest wspaniałym uzupełnieniem pracowni biologicznej i przyrodniczej. Posiada walory edukacyjne i wychowawcze.
Uczniowie poprzez uczestnictwo w zajęciach przyrodniczych z wykorzystaniem ogrodu dydaktycznego kształtują postawy szacunku wobec świata przyrody, rozwijają swoje zainteresowania otaczającym ich światem przyrody, doskonalą umiejętności związane z rozpoznawaniem gatunków kwiatów, ziół, krzewów i drzew.
Prace w ogródku rozpoczęły się na początku czerwca. Po przygotowaniu terenu uczniowie posadzili rośliny, warzywa i owoce. teraz czekają na owoce swojej pracy. A my mamy nadzieję, że plonów będzie bardzo dużo:)
Anna Kotara
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 22 czerwca o godz. 8:40 na sali gimnastycznej. Odwóz dzieci o godz.10:00. W czwartek 21 czerwca o 8:00 zapraszamy na Mszę Świętą, aby podziękować za miniony rok szkolny.
W piątkowy wieczór 8 czerwca, uczniowie klasy IV, zmienili teren wokół naszej szkoły w najprawdziwsze pole biwakowe. Stanęło na nim 6 ogromnych namiotów, których czwartoklasiści spędzili noc. Była to wyjątkowa impreza pełna zabawy przygód i nauki. Atrakcji nie było końca: najpierw zabawy sportowe, potem uczta dal ciała-pieczenie kiełbasek na ogniski i uczta dla ducha, która przygotował dla nas pan Marek Kaleja – w wyjątkowy sposób przybliżył nam historię Żyglina, naszej szkoły, kościoła- słuchaliśmy jego słów z wielki zaciekawieniem. Natchnieni gawędą wybraliśmy się na spacer w blasku księżyca. Kolejnym punktem programu było „Kino pod gwiazdami” i tu prawdziwym profesjonalistom okazał się pan Robert Mrozek, tworząc, specjalnie dla nas, największy ekran świata….wtuleni w śpiwory oglądaliśmy „Niekończącą się opowieść”. O 7 rano gorącym kakao i świeżutkimi drożdżówkami powitali nas rodzice.
To była jedna z piękniejszych nocy w naszym życiu. Dziękujemy Pani Dyrektor, która nam zaufała i z entuzjazmem zaakceptowała nasz pomysł. Dziękujemy Panu Markowi i Panu Robertowi, za poświęcony czas i wielkie serce, które nam ofiarowali. Dziękujemy niezawodnym rodzicom, dzięki którym niemożliwe stało się możliwe i spełniły się nasze marzenia.
Edyta Hanzel
7 czerwca w ramach kampanii BEZPIECZNY PRZEJAZD odbyło się spotkanie klas I i III oraz "0" z przedstawicielką Kolei Państwowych. Celem spotkania była akcja informacyjna na temat właściwego zachowania się na przejazdach kolejowo – drogowych i uświadomienie uczestnikom prelekcji, zagrożeń wynikających z nieodpowiedzialnych zabaw. Uczniowie obejrzeli filmik pokazujący skutki nieprzestrzegania odpowiednich przepisów. Przekazaną wiedzę teoretyczną prowadząca sprawdziła krótkim testem ze zdobytej wiedzy nie zapominając oczywiście o nagrodach.
28 maja 2018 roku w naszej szkole odbyła się impreza pod hasłem „Europa da się lubić”. Celem imprezy było zaprezentowanie państw należących do Unii Europejskiej, m. in. ich obyczaje, kulturę, geografię, muzykę, taniec czy narodową potrawę. Rozpoczęliśmy od zaśpiewania hymnu Unii Europejskiej. Następnie każda klasa zaprezentowała wylosowane wcześniej państwo: Irlandię, Szwecję, Holandię, Chorwację, Litwę, Węgry oraz Austrię. Młodsze klasy przystąpiły również do konkursu plastycznego na najpiękniejszą flagę, a starsi uczniowie przygotowali potrawy związane z wylosowanym krajem. Jury miało ręce pełne roboty, aby zadecydować, która klasa najlepiej się zaprezentowała. Odbył się również konkurs karaoke w j. angielskim oraz niemieckim. Przed publicznością zaprezentowali się rozśpiewani przedszkolacy oraz uczniowie naszej szkoły. Uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe oraz słodki poczęstunek.
Karolina Bambynek
Serdecznie zapraszamy na PIKNIK, który odbędzie się 16 czerwca. Zapewniamy moc atrakcji dla Małych i Dużych. Szczegóły na plakacie.
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Miasteczku Śląskim
zaprasza na zebranie informacyjne
rodziców dzieci, które rozpoczną naukę w klasie pierwszej naszej szkoły
od pierwszego września 2018 roku.
Spotkanie odbędzie się
19 czerwca 2018 roku o godzinie 16.00
w budynku szkoły.
Serdecznie zapraszamy
Uczennica klasy IIIa- Patrycja Skórka wzięła udział w V Konkursie na najlepszą recenzję „Moja ulubiona książka”, organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Sosnowcu. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Uczestnicy mieli za zadanie przedstawienie wybranego przez siebie tekstu prozatorskiego lub tomu poetyckiego.
Tegoroczna edycja objęta była honorowym patronatem Biblioteki Śląskiej w Katowicach oraz czasopisma „Guliwer”.
Patrycja za opisanie wrażeń, jakie wywołała na niej książka Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn,” zdobyła I miejsce. Jej recenzja została uznana za najlepszą, spośród prac nadesłanych w kategorii klas I-III. Praca Patrycji zostanie opublikowana w najbliższym numerze czasopisma o książkach dla dzieci „Guliwer”.